برگزاری مراسم زنان مسلمان در دانمارک

[ad_1]

بیستمین محفل دوستی بانوان مسلمان شهرهای مختلف آلمان به مدت سه روز در کپنهاگ، پایتخت دانمارک برگزار شد.

به گزارش «شيعه نيوز»، بیستمین محفل دوستی بانوان مسلمان، در کشور دانمارک، شهر کپنهاگ برگزار شد.

موضوع این محفل «معیار من در انتخاب الگوی مناسب در زندگی» بود و اين اردوی سه روزه علمی، دینی و فرهنگی با استقبال و حضور گرم بانوان و دختران جوان از شهرهای مختلف آلمان مانند هامبورگ، ویسبادن، برلین و بن و با میزبانی مرکز اسلامی امام علی(ع) «کپنهاگ»، پایتخت دانمارک برگزار شد.

این سفر با حضور 54 نفر از بانوان مسلمان با زمزمه دعا برای ظهور امام زمان (عج) از هامبورگ به سمت کشور دانمارک آغاز شد. در ابتدا کتابچه‌هایی بین شرکت‌کنندگان توزیع شد که در آن توضیحاتی در خصوص فرهنگ و آیین مردم کشور دانمارک و تعداد مسلمانان در این کشور و کشورهای اروپایی همسایه درج شده بود. همچنین 3 کلیپ در مورد نظر تازه‌مسلمانان در سه کشور هلند، بلژیک و دانمارک درباره دلایل آنها برای انتخاب مذهب شیعه به نمایش گذاشته شد.

با توجه به اینکه بخشی از مسیر سفر به دانمارک از طریق کشتی انجام می‌پذیرفت، در این کتابچه به نجات‌یافتگان کشتی نوح و پیروان اهل بیت پیامبر(ص) اشاره و در آن معمایی طرح شده بود که افراد با حل آن، به این حدیث از پیامبر اکرم می‌رسیدند که فرمود: «مَثَلُ أهلِ بَيتي مَثَلُ سَفينَةِ نُوحٍ؛ مَن رَكِبَها نَجا و مَن تَخَلّفَ عَنها غَرِقَ: همانا مثل اهل بیتم در میان شما مانند کشتی نوح است که هر کس سوارش شود نجات یابد و هر کس از آن تخلف کند، غرق می‌شود».

شرکت‌کنندگان در این اردو در بدو ورود به دانمارک، نماز جمعه را در مسجد امام علی علیه السلام کپنهاگ به امامت حجت‌الاسلام دهقانی اقامه کردند. پس از آن محفل مخصوص بانوان با سخنرانی خانم جهانگیری، پیرامون موضوع «معیار من در انتخاب الگوی مناسب در زندگی» ادامه یافت. سپس به پرسش و پاسخ آزاد درباره این موضوع پرداخته شد و مورد توجه و استقبال قرار گرفت.

سپس برنامه با سخنرانی خانم ترکی‌پور ادامه یافت. پس از آن میزگرد گروهی بررسی «پیامدهای پیروی از مد در دنیای امروز» با مشارکت فعال دختران و بانوان برگزار شد.

از دیگر برنامه‌های این نشست، مسابقات مختلف دینی، اخلاقی و تربیتی بود که به برندگان جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

بازدید از اماکن دیدنی شهر کپنهاگ نیز از جمله برنامه‌های مهم گروه بود و در پایان برنامه گروه بانوان، با بدرقه حجت‌الاسلام دهقانی، معاون مرکز اسلامی امام علی(ع) کپنهاگ، دانمارک را به مقصد هامبورگ ترک کرد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *