مسعود بارزانی تهدید کرد

[ad_1]

رئیس منطقه کردستان عراق در دیدار با سفیر هلند در اربیل به طور ضمنی تهدید کرد که جدایی این منطقه از عراق، در راستای جلوگیری از وقوع جنگ است.

به گزارش «شيعه نيوز»، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان در دیدار با «جان والتمانز» سفیر هلند در عراق و هیئت همراه وی، مدعی شد که استقلال این منطقه در راستای جلوگیری از وقوع جنگ و مشکلات جدید است.

سایت رسمی ریاست منطقه کردستان نوشت: در دیدار مسعود بارزانی با سفیر کشور هلند در عراق که‌ یکشنبه (11 تیر ماه‌) در اربیل برگزار شد، روابط میان دو طرف مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر لزوم توسعه روابط دوستانه و همکاری های هلند و منطقه کردستان تاکید شد.

سفیر هلند در عراق ضمن اشاره به اولویتهای این کشور در عراق و سطح مشارکت هلند در نبرد علیه داعش و ارائه آموزشهای نظامی به نیروهای عراقی و پیشمرگه افزود: عراق پسا داعش از اهمیت خاصی برای کشور هلند برخوردار بوده و این کشور با نگرانی وضعیت مناطق آزاد شده و معیشت مردم در این مناطق را رصد خواهد کرد.

به نوشته «کردپرس»، مسعود بارزانی در این دیدار ضمن تشکر از نقش هلند در جنگ و مبارزه با ترور و همکاری با نیروهای پیشمرگه عنوان کرد: مرحله پسا داعش بسیار حساس بوده اگر عوامل ظهور داعش باقی مانده و مرتفع نشوند مشکلات بسیاری در منطقه به وجود خواهد آمد.

بنا بر این‌گزارش، گفت‌وگو در خصوص آینده عراق از دیگر محورهای این دیدار بوده و در این رابطه‌، رئیس منطقه کردستان عوامل اقدام به برگزاری همه پرسی استقلال را برشمرده و تاکید کرد: منطقه کردستان با رعایت حسن همجواری و به صورت مسالمت آمیز قدم در راه استقلال و احقاق حقوق خود گذاشته و این کار در راستای جلوگیری از وقوع جنگ و مشکلات جدید خواهد بود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *