پیام تبریک خادمان آستان مقدس کاظمین به آیت الله سیستانی

[ad_1]

به گزارش «شيعه نيوز»، خادمان آستان مقدس کاظمین طی پیامی آزادی شهر موصل و پیروزی بر جریان تروریستی داعش را به آیت الله سید علی سیستانی تبریک گفتند.

در این پیام آمده است: آیت الله سیستانی با فتوای جهاد کفایی مبارزه با جریان تروریستی داعش، عراق را از چنگال تروریسم نجات داد و اگر این فتوا نبود هیچ گاه به چنین پیروزی با ارزشی دست پیدا نمی‎کردیم.

آنان تصریح کردند: مردم کریم عراق، جوانان قهرمان، نیروهای امنیتی و بسیج مردمی با رشادت و ایستادگی در برابر تروریسم، صفحات درخشانی را در تاریخ این کشور به ارمغان آوردند و دولت خودخوانده داعش را له کردند.

خادمان آستان مقدس کاظمین خاطرنشان ساختند: از خداوند متعال مسالت داریم که به حق امام موسی کاظم (علیه السلام) و امام جواد (علیه السلام) شهدای عراق را مورد رحمت واسع خود قرار دهد و بیماران را شفا عاجل عنایت بفرماید.

ششمین همایش شعر عربی ماه آینده برگزار می‎شود

همچنین آستان مقدس کاظمین ششمین همایش شعر عربی را در تاریخ 10 و 11 آگوست  (19 و 20 مردادماه) سال جاری در شهر کاظمین برگزار می‎کند.

به همین مناسبت شنبه گذشته جلسه‎ای با حضور شعرا و ادیبان عراق جهت تعیین نحو برگزاری مراسم تشکیل شد.

آستان مقدس کاظمین با برگزاری چنین همایشی درپی حفظ لغت و شعر اصیل عربی، اصلاح و نشر فرهنگ صحیح در جامعه است.

اعزام 6 تن از خادمان آستان مقدس کاظمین به حج تمتع

همچنین این آستان مراسم قرعه کشی تعیین سهمیه حج تمتع 1438 هجری قمری برای خادمان آستان مقدس کاظمین را در صحن اسد الله احمزه بن عبدالمطلب برگزار کرد.

در این مراسم جمال عبدالرسول الدباغ تولیت آستان مقدس کاظمین و جمعی از مسؤولان و خادمان این آستان حضور داشتند.

جمال عبدالرسول الدباغ این قرعه کشی را میان 80تن از خادمان برگزار کرد که از میان آنان 6تن برای اعزام به حج به سازمان حج و عمره عتبات مقدس معرفی شدند.

برگزاری نشست قرآنی در آستان مقدس کاظمین

دار القرآن کریم آستان مقدس کاظمین با حضور جمعی از اساتید و قاریان بین المللی قرآن کریم به صورت هفتگی میان زائران نشست شبی با قرآن برگزار می‎کند.

مسؤولان دارالقرآن کریم این هفته با حضور قاری بین المللی جعفر الخزاعی و محمد زلیف نشست شبی با قرآن را برگزار و تعدادی هدیه نیز به مشارکت کنندگان در این نشست اعطا کردند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *