یک عضو کمیسیون آموزش مجلس:رفتارهای جزیره‌ای به مساله جذب نخبگان آسیب زده است

[ad_1]

به گزارش نه صبح ، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی  درباره این‌که چه مشکلاتی موجب ناکامی در جذب استعدادها می‌شود؟ با بیان این‌که« باید زمینه کار در کشور برای نخبگان وجود داشته باشد» ابراز عقیده کرد: متاسفانه این شرایط در کشور ما فراهم نیست و ما برای کشتن استعدادها مهارت داریم.

وی هم‌چنین اظهار داشت: در این زمینه مجموعه‌های حمایتی تلاش‌های فراوانی را انجام داده‌اند، اما واقعیت این است که این تلاش‌ها به اندازه مطلوب نبوده؛ زیرا تعداد نخبگان در کشور ما فراوان است. ما به اندازه نیاز نتوانسته‌ایم پوشش‌های حمایتی را داشته باشیم؛ زیرا مجموعه‌هایی که در این بخش فعال هستند هماهنگی ندارند و جزیره‌ای عمل می‌کنند و رفتارهای جزیره‌ای به این مساله آسیب وارد کرده است.

وی با تاکید بر این‌که «باید تا حدی جدی‌تر به بحث نخبگان در کشور پرداخته شود»، گفت: باید فضا و شرایط را عوض کنیم تا بتوانیم در زمینه جذب نخبگان اقدامات خوبی انجام دهیم،‌ اما با این بودجه اندکی که به این بخش‌ها اختصاص می دهیم، نمی‌توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم.

نماینده مردم محلات در مجلس با بیان این‌که «بنیاد علمی نخبگان و معاونت علمی و فناوری و وزارتخانه‌های علوم و بهداشت باید با یکدیگر در زمینه جذب نخبگان هماهنگ باشند»، گفت: معتقدم در بحث بودجه باید با هماهنگی،‌ مدیریت و به طور جدی برخورد کنیم.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *