1500 نفر در چهلمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف در نجف آباد شرکت کردند

[ad_1]

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نجف آباد گفت: چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شهرستان نجف‌آباد با حضور 600 نفر در بخش معارف و 700 نفر در سایر رشته های قرآن کریم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات 1500نفر در سامانه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد ثبت‌نام کرده بودند که از این تعداد 600نفر در بخش معارف و 700 نفر نیز در سایر رشته های مسابقات قرآن کریم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی ادامه داد: چهلمین دوره از مسابقات سراسری اداره اوقاف مرحله شهرستانی آن، امسال همزمان با دوازدهمین دوره مسابقات مدها متان اداره فرهنگ و ارشاد اسلمی در 8 رشته قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ 5، 10، 20 و حفظ کل، دعاخوانی و اذان با حضور سعید حسینی قائم‌مقام اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، و رئیس امور قرآنی اداره کل اوقاف استان در سالن شهروند نجف‌آباد برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف‌آباد درباره برنامه‌های جنبی این دوره از مسابقات نیز افزود: ایجاد کارگاه‌های آموزشی دعاخوانی، صوت و لحن و تجوید با حضور اساتید مطرح استانی و کشوری برای شرکت‌کنندگان و اعطای مدرک بلافاصله بعد از پایان رقابت و تجلیل از مقام‌های اول هر رشته از دیگر برنامه‌های این دوره از مسابقات قرآن کریم بود.

حجت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی درباره دیگر برنامه‌های قرآنی اداره اوقاف بیان داشت: برگزاری اولین دوره طرح ملی حفظ قرآن ویژه ورزشکاران در باشگاه‌های ورزشی شهرستان با عقد تفاهم‌نامه بین اداره ورزش و اداره اوقاف، و اولین دوره مسابقات زیر 18سال در رشته قرائت و اذان ویژه ورزشکاران از دیگر برنامه‌های قرآنی است که در سطح شهرستان اجرا می شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *